Üritusest / Ajalugu

Vesiroosivisiooni ajalugu ulatub aastasse 1997, mil entusiastlikud noored otsustasid Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi sünnipäeva puhul korraldada lauluvõistluse. Tänaseks on Vesiroosivisioon kujunenud üheks tähtsamaks noorte muusikaürituseks Raplamaal, kutsudes iga-aastaselt esinema noortebände üle Eesti.

Konkursi muusikaline tase on läbi aegade olnud väga kõrge ning osavõtjate seas on palju tänaseks kõigile teada-tuntud muusikuid ja bände.

Vesiroosivisioonil osalemine on andnud tugeva tõuke osalevate bändide muusikalisse karjääri, on olnud neile hüppelauaks teistelegi võistlustele ja andnud suurepärase esinemiskogemuse.

Fotol on esimese Vesiroosivisiooni korraldaja Marje Reimund ja osalejad.

Viimaste aastate tulemused ja kokkuvõte:

2018

XXII Vesiroosivisioon toimus 10. veebruaril 2018 Raplas.

Raplamaa üheks tähtsamaks muusikaürituseks kujunenud Vesiroosivisioon toimus 22. korda korda ning jäi Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis viimaseks. Pärast traditsioonilist noorte muusikute konkurssi toimus läbilõige ürituse ajaloost, mille raames astusid lavale paljud varasemate Vesiroosivisioonide staarid.

Tulemused

Grand Prix, demo salvestamine Susi stuudios – Muster
Pääs Noortebänd 2018 eelvooru – Muster

Eriauhinnad (auhinnaks PVX Music kinkekaardid):

Parim trummar – Herman-Erik Isop (Voucher)
Parim kitarrist – William Stein (Blufellas)
Parim frontman – Markus Lehtsalu (Voucher)
Parim bassimees – Jaanus Piigert (Wicked Buzz)
Kõige stiilsemad – Blufellas

Konkursil osalesid

Nostalgiaosas esinesid

Žürii

Erko Laurimaa – Smilersi kitarrist, Susi stuudio eestvedaja
Maili Metssalu – Vesiroosivisiooni veteran, kunagine korraldaja
Priit Karu – Vesiroosivisiooni veteran, korraldaja
Pilleriin Raudam – Noortebänd 2018 korraldaja
Richard Mägar – Noortebänd 2018 korraldaja 

Toetajad

Rapla Vesiroosi Gümnaasium,
Rapla vald,
Kultuurkapital,
ROL Arengufond,
Susi Stuudio,
Eventech,
Rapla Kultuurikeskus,
Helle Kruus,
Minna Sahver,
Marju Kohvik – Hubane kohvik Rapla kesklinnas,
“Eve Hõrgutised”, Ridiradiralla OÜ
 

Korraldus

Ürituse korraldust koordineerisid ja aitasid kaasa mõelda: Kersti Saadlo, Priit Karu, Gregor Vaikmets, Martin Raudsepa, Markus Langi, Piia Põder, Sigfried Kesküla, Juhan Taalik

Kohapeal aitasid kaunistada ja koristada RVG ÕEKE, sh Robert Rokk, Mariliis Erhenpeis, Agnes Palandi, Raimond Stepanjuga ja teised.

Mick Pedaja tervitus XXII Vesiroosivisiooniks

2017

Tulemused

Peavõitja: Howling Sky
Pääs Noortebändi poolfinaali: Creep Party
Parim kitarrist: The Mistake
Parim bassist: Howling Sky
Parim trummar: Howling Sky
Parim eriline instrument: Howling Sky
Parim solist: Creep Party
Publiku lemmik: Rutiin

Sponsorid: Tõnu Susi Muusikastuudio, Eesti Kultuurkapital, Raplamaa Omavalitsuse Arengufond, Uisuplats, Minna Sahver, Shococo, Digiekraanid, VahtreFoto

Pildid

Teadaolevalt pildistas Janeli Janson.

2016

Vesiroosivisioon toimus 27. veebruaril 2016 Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis. Selle aastasele Visioonile kandideeris 20 bändi, kellest said lavale ainult 12.

Osalejad

Scarlet, SSY, ESB, KKKB, Three Sticks & Watermelon, Mad Morality, Happy Three Friends, Man Made Monkey, Lights On The Ceiling, Kirju Tigu, Outermost, Howling Sky

Tulemused

Bändi eriauhind: Kirju Tigu
Pääs Noortebändi poolfinaali: Three Sticks & Watermelon
Intsikurmu: Three Sticks & Watermelon
Torude eripreemia: Howling Sky
Parim soolo kitarrist: Man Made Monkey
Modulatsiooni eripreemia: Outermost
Stilistiku eripreemia: Mad Morality
Parim saate kitarrist: Howling Sky
Publiku eripreemia: Three Sticks & Watermelon

Peaauhind: Three Sticks & Watermelon

Suured tänud sponsoritele: R-Music, Matrix Studio, Minna Sahver, Exitroom, Saku Lätte, Mulgikontsert, Adograaf, GKR Trade, Rapla Vald

2015

Plakat

Info

Rapla noorte ansamblite konkurss Vesiroosivisioon toimus 28. veebruaril 2015 Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis.

Sel aastal osales 12 bändi, kes valiti zürii poolt 18 registreerunud bändi hulgast.
Selle aasta peaesinejaks oli St. of Dreams, kes eelmisel aastal võitis nii Grand Prix auhinna kui ka publiku lemmiku tiitli.

Osalesid

Echoist, Cortical White, Saints Be Warned, Ol´Mill, Friend Jack, Howling Sky, Slithe, Happy Day, Amongst Ordinaries, Illusions of Rainbows, The Rebels, Stripes.

Žürii koosseisu kuulusid: Märt Truman, Kristine Kebbinau, Andres Lääne ja Erko Laurimaa.

Tulemused

Parim kitarrist – Markus Bachmann (Amongst Ordinaries, Happy Day)
Parim laulja – Inga Tarto (Amongst Ordinaries)
Parim trummar – Martin Paju (Saints Be Warned)
Parim basskitarrist – Kaspar Pütsep (Echoist)
Saksofoni mängu eest sai auhinna – Artur Leppik (Ol´Mill)
Publiku lemmik – The Rebels
Parim Rapla bänd – Amongst Ordinaries
Leebe liini võitja – Amongst Ordinaries
Karmi liini võitja – Saints Be Warned
Kutse noortebändi konkursile – Ol´Mill
Kutse Linna Pea Rockile – Ol´Mill
Grand Prix – Saints Be Warned

2014

1. märtsil 2014 toimus Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis Rapla noorte ansamblite konkurss Vesiroosivisioon.
Zürii valis välja 12 osalejat ning nendeks oli: Soul Speaker, Yellow Strong Mustards, Murky Minds, The five beats, Rääbs & the other guys, Visuaal, St. Of Dreams, Trügijad, Slite, Happy Day, Illiussions of Rainbows.

Tulemused

Parim Kitarrist: Helmet Floren (Slite)
Parim Trummar: Markus Langi (Street of Dreams/Happy Day)
Parim Laulja: Piia Põder (Street of Dreams)
Parim bassist: Arlet Tiigi (Rääbs and the other guys)
Parim karisma: Yellow Strong Mustards
Kutse linnapearockile said: Yellow Strong Mustards
Rapla Parim bänd: St. of Dreams
Publiku lemmiks: St. of Dreams
Leebe muusikaliini võitja: Happy Day
Grand Prix: St. of Dreams

Suured tänud kuuluvad meie sponsoritele: R-Music, Mamma, Balsnack, Go Bowling, Acme film, Adograaf, Magist Motors, Eve hõrgutised ja Uniplast.

2013

16. veebruaril 2013 toimus noortebändide konkurss Vesiroosivisioon juba seitsmeteistkümnendat korda. Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi laval said end proovile panna nii väljaspool Raplat kui ka Raplamaa bändid.

Osalesid

Kokku osales 7 bändi:

Dark Crowd- Narvast
Skät- Raplast
Eternal- Raplast
Rabbits On Roadkill- Tallinnast
Sad Panda- Raplast
Aeternum Carmen- Raplast
Project 23- Tallinnast

Lisaks astus üles ka RVG õpetajate bänd ning peaaesinejaks oli Nikns Suns!

2011

Pildid

Töötavad pildigaleriid puuduvad. Teadaolevalt pildistasid Laura Vahter, Peeter Koll, Stina Teral, Siim Andrespok.

Info:

26. veebruaril 2011 toimus Raplas noorte ansablite konkurss Vesiroosivisioon. Toimumiskohaks on ka sel aastal Rapla Vesiroosi gümnaasiumi saal, kuid eelmisest aastast eriliseaks teegi ürituse see, et Visioonil oli juubeliaasta. Nimelt astusid noored muusikud võistlustulle 15. aastat järjest! Oosales 12 ansamblit, mis valiti žürii poolt 44 registreerunud bändi seast välja. Võistlus toimus kahes kategoorias: leebe ja karm.

Osalesid

Huff & Puff Teleskoop Envy The Name Domino Duo Taavi Peterson & Üdi Spaiks Hapud Viinamarjad Süntees Okulus Forthee Reach to Her Bork

Lisaks võistlejatele astus peaesinejana lavale üles Blueintheface Soomest.

Tulemused

Sellel korral pälvisid au, kuulsust ja auhindu järgmised bändid:

Parim kitarrist (IS musicu kinkekaart) – Hapud Viinamarjad
Parim bassimängija (IS musicu kinkekaart) – Hapud Viinamarjad
Parim trummar (IS musicu kinkekaart) – Envy The Name
Parim laulja (IS musicu kinkekaart) – Taavi Peterson ja Üdi
Eriauhind (suupill) – Huff & Puff
Parim leebe (65€ IS musicu kinkekaart ja päev Matrix studios) – Hapud Viinamarjad
Parim karm (65€ IS musicu kinkekaart ja sepistatud kitarr Puraviku sepikojalt) – Envy The Name
Publiku lemmik (fotosessioon Tammiku fotoäris) – Spaiks
Esinemisluba Band Camp`le – Taavi Peterson ja Üdi
Grand Prix – Hapud Viinamarjad

2010

Pildid

Töötavad pildigaleriid puuduvad. Teadaolevalt pildistasid Felix Laasme, Laura Vahter.

Plakatid

Osalesid

Karm: Flight Forty, WKA, Skisma, Urvepoisid, Scansi, Trade, Noisebleed, Decode, Breymes, Ikoon
Leebe: Nuumen, Pssst!, Melony Green, Mick Pedaja ja Peter Põder

Õhtu lõpetasid:

Merwis (Kohila) ja Bullfrog Brown (Tartu)

alterVisioonil astusid üles:

Matis Mäeots, Nele Laos, Liisi Mölder, Henry Hütt & Straydog

Tulemused

Grand Prix ja RVG vilistlaste lemmik – WKA – demo lindistamine Matrix Studios
Karmi liini parim – Ikoon – IS Music 1000.- kinkekaart ja hevikas tööriist
Leebe liini parim – Nuumen – IS Music 1000.- kinkekaart

Parimad pillimehed:
Parim kitarrist – Helena Randlaht (Scansi) – IS Music 200.- kinkekaart
Parim bassimees – Melony Greeni bassimees – IS Music 200.- kinkekaart
Parim trummar – Rainer Meinart (Decode) – IS Music 200.- kinkekaart
Parim laulja – Sirli Algo (Pssst!) – IS Music 200.- kinkekaart
Parim klahvpillimängija – Triin Tähepõld (Pssst!) – IS Music 200.- kinkekaart

Eriauhinnad:
Kõige ilusam bänd – Pssst! – Tammiku Fotoäri fotosessioon
Meie Pubi kinkekaart – Melony Green
Publiku lemmik – Mick Pedaja ja Peter Põder – Sadolin Spordihoone 10 korra jõusaali kinkekaart

Zürii

Hardi Volmer, Mr. Oleg Voronin, Lauri Uus, Kaur Kenk, Siim Rospu, Kristiina Veerde, Jaan Sepp

Ürituse korraldasid ja viisid läbi

Eleny Aalde, Inga Aalde, Heleen-Kristiin Ader, Siim Andrespok, Priit Karu, Ave Kuusemets, Jüri Kuusemets, Nele Laos, Monika Lell, Birgit Merilain, Justin Mihklep,  Liisi Mölder, Ene Sepp, Mihkel Reimand, Ants Tammik, Tauno Tammik, Laura Vahter, Mai-Triin Viirsalu, Jürgen Volmer.

+ väikesed abilised ÕEKEsest

+ kohvikutüdrukud 8. klassist

+ tublid fotograafid ja filmijad

Õhtujuhid olid Carmen Kaljulaid ja Sander Kivinukk.

Projektirahad muretses Kersti Saadlo.

Korraldust koordineeris Priit Karu.

Täname

IS Music Team, Matrix Studio, Rapla Vesiroosi Gümnaasium, Rapla vald, Tammiku Fotoäri, Redintegro, Adograaf, Meie Pubi, SA Innove, Rada7 ja teised.

Arutelu

http://www.rada7.ee/?s=f&k=1&id=41779

2009

Fotod

Fotod Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi pildigaleriis

Teadaolevalt pildistasid veel Laura Vahter, Liisi Mölder.

Plakatid

Osalesid

Karm: Deafnote, Hero In Me, Kukeprotest, Deaf-Mute, Echo Plant, Kassiopeia, Lemb, Hotel Of Royals, Merwis, Decode
Leebe: Siirus, Bobo projekt, NolensVolens, Miut, Ö-ÖÖ-VÖÖ-MILJÖÖ

Õhtu lõpetasid:

Skaravan (Rapla), The Briefing (LÄTI)

Tulemused

Grand Prix – Lemb (auhinnaks 1 stuudiolugu, trofee)
Karmi liini parim – Merwis (auhinnaks hinnaline betoonisaag Vesiroosivisiooni kirjadega)
Leebe parim – NolensVolens
Publiku lemmik – Hero In Me

Eriauhinnad

Kaarel Kose lemmik – Echo Plant
Tasuta fotosessioon ning “puuduv pill” (suupill) – Bobo projekt
Parim trummar – Madis Katkosilt
Parim trummar – Sander Saard
Parim kitarrist – Peter Põder
Parim vokaal – Decode laulja Annika
Parim bassimängija – Deafnote mees
RVG vilistlaste lemmik – Miut
Ergutusauhind (energiajook) – Siiruse laulja

Zürii

Kaur Kenk, Elari Lend, Mihkel Loide, Kaitel Poobus, Sulev Tomingas, Sander Jürjens, Jalmar Vabarna, Kaarel Kose

Ürituse korraldasid ja viisid läbi

Dagny Aalde, Eleny Aalde, Heleen-Kristiin Ader, Siim Andrespok, Helen Hakmann, Triin Hindremäe, Priit Karu, Ave Kuusemets, Jüri Kuusemets, Nele Laos, Jaanika Leinberg, Monika Lell, Kairi Lenk, Merily Kesküll, Liisi Mölder, Mari-Liis Oberg, Ene Sepp, Mihkel Reimand, Kata Maria Saluri, Marta Helena Saluri, Maarja Sinijärv, Elis Tootsman, Laura Vahter.

Õhtujuhid olid Rainer Kala ja Jaan Sepp.

Projektirahad muretses Kersti Saadlo.

Korraldust koordineeris Priit Karu.

Täname

Rapla Vesiroosi Gümnaasium, Rapla Vald, Rapla Kultuurikeskus, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, Matrix Stuudio, Tammiku Fotoäri, Urvola, Musatuba, Kalvi Kants

Arutelu

http://www.rada7.ee/?s=f&k=1&id=32255

Pildid

Vaata galeriisse!

2008

Plakatid

Osalesid

Karm: Stage Costume, Kukeprotest, Between Us, Lemb, WeAreButMen, Miki Maus, SeeMe, Primakatri, Boom Truck, When The Glory Fades, Tricky Green, Words on The Wall, Keru Viskus, Skaravan, Second Door Right
Leebe: Tohohh, Miljööväärtuse galerii

Õhtu lõpetasid

Zip, Mitokonder, Dahling

Tulemused

Grand Prix – WeAreButMen (auhinnaks 1 stuudiolugu, merineitsi)
Parim Rokikategoorias – When The Glory Fades (1 stuudiolugu, kirves)
Lembe kategooria võit – Tohohh (džembe – tort)
Publikulemmik – Tohohh

Eriauhinnad

Süsteemiväline preemia – Skaravan
Parim naislaulja – Kristiina Lips (Kukeprotest)
Parim meeslaulja – Arles Kangus (WeAreButMan)
Väike bassimees – Arlet bändist SeeMe
Parim kidramees – Boom Trucki kidramees
Linna Pea Rocki auhind (esinemisvõimalus) – When The Glory Fades
Progressiivsuse auhind (Tammiku Fotoäris fotoseeria) – Miki Maus
Pillikäsitluse eriauhind (kuhjaga Tudengijazzi pileteid) – Miljööväärtuste Galerii

Zürii

Madis Reimund, Heiti Vahtra, Vahur Soonberg, Liisa Surva, Taavi Tammearu

Korraldajad

  • Kersti Saadlo – projektijuht
  • Kaur Kenk – peakorraldaja
  • Priit Karu – suhtlus bändidega
  • Madis Reimund – sponsorid
  • Liisi Mölder – meedia
  • Kata Maria Saluri – kohvik
  • Nele Laos – žürii hea äraolemine
  • Triin Hindremäe – keraamilised auhinnad
  • Jaak Vaabel, Virgo Runno, Kaur Kenk, Ott Tiigirand – videolahendused
  • Tõnis Tuuga – ametlik fotograaf
  • Inga Aalde – käpp kõikjal

Õhtujuhid Anneli Vaaks, Rainer Kala

Veel olid abiks: Ave Kuusemets, Maarja Sinijärv, Monika Lell, Kairi Lenk, Triin Krusell, Liina Raat, Märt Reose, Dagny Aalde, Marta Helena Saluri, Rauno Raat, Jaanika Leinberg

Täname

Adograaf, Kohvipood, EREK, Kilekeskus, Rockhouse Studio, Tammiku Fotoäri, Rapla Tarbijate Ühistu, Rapla Kunstiselts, Haidi Ratase keraamikastuudio, VANK helitehnika rent, XYZ, Rapla Vald, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond

Arutelu

http://www.rada7.ee/?s=f&k=1&id=24279

2007

Plakatid

Osalesid

Second Door Right, Frozen Earth, Martin Arak, Only In There, Karl Tamme, Mitokonder, Forma(R)t, Primakatri, The Decoy, Reloaded

Õhtu lõpetasid

Malena, Ans. Andur

Tulemused

Grand Prix, publiku lemmik – Mitokonder
Parim rokikategoorias – Primakatri
Parim leebes – Forma(R)t

Eriauhinnad

Piia Põder – suurepärase laulmise eest
Maili Metssalu – suurepärase laulmise eest
Martin Arak – lavalise šarmi eest
Peter Põder – osav kitarrimäng
Uku Kübar – parim trummar
The Decoy – lavalise liikumise eest
Only In Here – tulevikupotensiaali auhind
Terol Kööp – laulmise eest

Zürii

Marje Reimund, Vaiko Eplik, Ats Treimaa, Kai-Liis Laurimaa, Jaanika Kilgi, Taavi Tammearu, Sven Reitel, Andres Lääne, Grete Madisson

Korraldasid

RVG õpilasesindus

2006

Fotod Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi pildigaleriis

2004

Fotod Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi pildigaleriis